Co je nového?

Novinky z naší světové organizace TM (česky/anglicky)

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Mahariši Maheš Jogi
Věda o Bytí a umění žití, Transcendentální meditace
Část I Věda o Bytí, Kapitola 11: KARMA A BYTÍ
 

   Karma znamená činnost nebo aktivitu.
   V předchozí kapitole jsme viděli vztah mezi Bytím a karmou a zjistili jsme, že karma je protikladem základní přirozenosti Bytí. Bytí jenom je. Bytí je absolutní existence, zatímco karma je nástroj, prostřednictvím kterého neustále pokračuje cyklus tvoření, evoluce a rozpuštění. Vidíme tedy, že základní přirozenost karmy se určitě neshoduje se základní přirozeností Bytí, které jenom je.
   Žádná karma nemůže nikdy dosáhnout stavu Bytí. Procesem karmy člověk musí stále pokračovat v aktivitě: ve věčném cyklu zrození a smrti, stvoření, evoluce a rozpadu. Když je karma takto protichůdná stavu Bytí, pak jakýkoli postup přivést karmu ke konci, bude mít určitě za výsledek stav Bytí.
   Viděli jsme, že stav Bytí je provždy tatáž všudypřítomná transcendentální absolutní existence, je tam pořád. Avšak, život jedince, pohybující se v kole karmy, zůstává vždy na poli relativní existence a jasně postrádá nádheru Bytí. Jak jsme již viděli, život jedince i kosmu je vytvářen, udržován a rozpouštěn silou karmy. To proto jsou všichni lidé a všechny bytosti ve světě vystavení síle karmy. Tak síla karmy nadále udržuje život v relativním poli a jedinec je stále vyčleňován ze sféry čistého Bytí.
   Kdyby byl dostupný způsob, jak se vyhnout spárům karmy, byl by to způsob, jak dosáhnout stavu věčného Bytí. V kapitole "Jak kontaktovat Bytí" uvidíme, že prostřednictvím techniky minimalizace aktivity, zážitkem a konečně transcendováním - překročením nejjemnějšího pole aktivity, člověk dospěje do stavu Bytí, pole věčného života.

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Máme pro vás dobrou zprávu:  Přírodní bylinné produkty Mahariši ajurvédy budou nyní dostupné v Česku!

Velmi vítáme tuto iniciativu, neboť se na nás občas obracíte s dotazem, zda jsou u nás tyto produkty ke koupi.

Zejména ti, co si přečetli doporučení od lékařů v knihách, co u nás vyšly, jako např. Odpověď rakovině od H. Sharma, Nejlepší medicína pro ženy od N. Lonsdorf a Perfektní zdraví od D. Chopra, kde je zmiňován zejména M. Amrit Kalash.

Ajurvéda je věda o životě. Obsahuje nadčasové vědění o zdraví a jak o něj pečovat, abychom si udrželi mysl i tělo zdravé a mladistvé do dlouhého věku.

Mahariši ájurvéda je na světové špičce, neboť v sobě obsahuje vědění nejen o projevených aspektech života, ale i o neprojeveném vědomí - vnitřní inteligenci - inteligenci přírody.

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

V návaznosti na techniku pranajámy, kterou jsme se mohli předešle naučit a na lekce protistresových technik od Dr. Nadera, zde uvádíme výňatek z Maharišiho knihy Věda o Bytí a umění žít, Transcendentální Meditace.

Je to jedna kapitolka, která se nazývá 'Prána a Bytí'. Vysvětluje a objasňuje pránu - životní sílu odborně a přesně, z hlediska vědy o Bytí, kterou založil Mahariši.

Rozšíří nám to úhel pohledu a více pochopíme skutečnost, že prána, která se nachází na velmi jemné úrovni, je nejblíže Bytí - čistému vědomí, jež je spontánně oživováno a vyváděno na povrch s technikou TM.

Mahariši Maheš Jogi

Věda o Bytí a umění žití, Transcendentální meditace 

Část I Věda o Bytí, Kapitola 9: PRÁNA A BYTÍ  

   Prána je výraz projevujícího se Bytí. Je to tendence neprojeveného projevit se. Lze říci, že je to impuls abstraktního absolutního Bytí. Bytí je absolutní existence neprojevené povahy. Jeho tendence vibrovat a projevit se je zmíněná prána. Bytí vibruje příčinou prány a projevuje se. Když na sebe vezme subjektivní povahu, stává se Bytí myslí, když na sebe vezme objektivní povahu, stává se hmotou. To zůstává nevinné a slouží jako spojení mezi subjektem a objektem, vytváří mezi nimi vztah a umožňuje start mnohočetného stvoření, aby si věčné jedno božské Bytí mohlo hrát Svou hru na poli velké rozmanitosti života.

O nás

Globální země světového míru, z.s. je součástí mezinárodní organizace a oficiálně učí techniku Transcendentální Meditace.
Ochrana osobních údajů

Mezinárodní stránky

© 2017 Globální země světového míru, z.s. All Rights Reserved.
Technika Transcendentální Meditace není náhradou za profesionální lékařskou péči. V případě potřeby, co se týče vašeho zdravotního stavu, konzultujte svého lékaře.